Loading...
Stomatologia dziecięca

Corten Medic w kolejnym województwie z Dentobusem

Od września odwiedzimy szkoły w woj. świętokrzyskim

24.08.2018

Dentobus Centrum Medycznego Corten Medic będzie świadczył opiekę stomatologiczną dla dzieci nie tylko na Mazowszu, ale także na terenie woj. świętokrzyskiego. Do pierwszych szkół zawitamy już we wrześniu.


Zadbamy o uśmiech dzieci w woj. świętokrzyskim

W odpowiedzi na inicjatywę Ministerstwa Zdrowia, której celem jest poprawa opieki stomatologicznej dla uczniów w małych miejscowościach, podjęliśmy się realizacji projektu walki z próchnicą u najmłodszych także w woj. świętokrzyskim. Do tej pory z ze świadczeń w naszym Dentobusie skorzystało około 1,5 tysiąca uczniów z mazowieckich szkół. Mając już doświadczenie pracy w mobilnym gabinecie stomatologicznym, w myśl naszego hasła #MałeZąbkiDużeZnaczenie, chcemy docierać z profesjonalną opieką pedodontyczną tam, gdzie dostęp do niej jest ograniczony. W tym wypadku okazało się to woj. świętokrzyskie, które przez dłuższy czas nie mogło znaleźć świadczeniodawcy, który podjąłby się tego zadania.

Etapy leczenia

Leczenie Pacjenta w Dentobusie Corten Medic przebiega dwuetapowo. W pierwszym etapie dzieci otrzymują pełny przegląd stomatologiczny oraz zabiegi z zakresu profilaktyki, na przykład zdjęcie złogów nazębnych. Następnie każdy przyjęty uczeń otrzymuje indywidualny plan leczenia. W drugim etapie, już z rodzicem i podpisanym oświadczeniem ze zgodą na leczenie, mały Pacjent może skorzystać z wszelkich świadczeń, które oferują tradycyjne, stacjonarne gabinety stomatologiczne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zaproś Dentobus do swojej miejscowości

Zadbaj o zdrowy uśmiech dzieci i młodzieży uczących się w Twojej szkole, bądź miejscowości. Zapraszamy do współpracy samorządowców i szkoły z woj. świętokrzyskiego i mazowieckiego.

ZAPISY I INFORMACJE O PROGRAMIE

ScrollToTop