Loading...

Kolejny gabinet otwarty

Zwiększamy dostępność do opieki stomatologicznej dzieci i młodzieży

09.12.2019

Po otwarciu przez Centrum Medyczne Corten Medic międzyszkolnych gabinetów stomatologicznych w Zwoleniu i Pruszkowie przyszedł czas na podwarszawski Milanówek. 6 grudnia 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej poradni stomatologicznej dla dzieci i młodzieży z lokalnych szkół podstawowych. Projekt jest realizowany przez Corten Medic we współpracy z władzami samorządowymi Milanówka oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.


Podczas inauguracji wstęgę przecięli: dyrektor Corten Medic – Tomasz Sikora, burmistrz Milanówka – Piotr Remiszewski, radna – Marzena Osiadacz oraz uczniowie. Po uroczystym otwarciu obecni mieli możliwość obejrzenia wnętrza gabinetu i aparatury oraz zapoznania się z ofertą usług, które są zapewniane w ramach poradni. Podczas wydarzenia do dyspozycji uczestników była także kadra medyczna Corten Medic.

Część merytoryczna spotkania odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1, gdzie obecni mogli dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania gabinetu oraz procesu leczenia dzieci. Specjalnie dla uczestników zorganizowano również stoisko POZ Corten Medic. Mogli tam skorzystać z bezpłatnej profilaktyki – analizatora składu masy ciała, badania ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz zasięgnąć porady pielęgniarskiej.Koszyk świadczeń gwarantowanych w nowym gabinecie obejmuje edukację, promocję zdrowia, profilaktykę z diagnostyką oraz leczenie stomatologiczne. Gabinet będzie czynny dla Pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00-12:00 (na etapie diagnostyki) oraz w kolejnym etapie w godzinach popołudniowych. Gabinet jest zlokalizowany w Centrum Sportu i Rekreacji Grudów przy ul. Szkolnej 6.

Projekt, dzięki któremu powstał gabinet, jest realizowany w ramach nowej ustawy obligującej do zapewnienia opieki stomatologicznej dzieciom i młodzieży szkolnej. Więcej o ustawie i możliwościach współpracy z Corten Medic można dowiedzieć się tutaj.

ScrollToTop