Loading...
Opieka stomatologiczna dla szkół

Opieka stomatologiczna dla szkół – nowa ustawa

Jesteśmy gotowi do realizacji nowej ustawy

20.08.2019

Pozwól Corten Medic zadbać o zdrowy uśmiech Twoich uczniów. Od 12 września 2019 r. na mocy nowej ustawy o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. 2019 poz. 1078) organy prowadzące szkołę lub jednostki samorządu są zobowiązane do zawarcia umowy z podmiotem leczniczym, który zapewni uczniom dostęp do stomatologicznych świadczeń zdrowotnych.

Według ustawy opiekę zdrowotną nad uczniami, poza pielęgniarką i lekarzem POZ, będzie sprawować lekarz dentysta we współpracy z higienistką stomatologiczną. Świadczenia mają być wykonywane w gabinecie stomatologicznym w szkole, dentobusie, lub w gabinecie współpracującym ze szkołą.

W ramach współpracy ze szkołą zapewniamy:

 1. Spełnienie wymogów obligatoryjnych ustawy

 2. Dostępność do lekarzy pedodontów

 3. Możliwość umawiania wizyt on-line

 4. Bezpłatną współpracę w ramach NFZ

 5. Pełen zakres usług stomatologicznych dostępnych w przychodni, m.in. stomatologia zachowawcza i profilaktyka, ortodoncja, chirurgia stomatologiczna

 6. Możliwość rozszerzenia współpracy o opiekę pielęgniarki szkolnej, programy profilaktyczne, medycynę pracy oraz badania dla kandydatów do szkół

Mamy doświadczenie!

Otworzyliśmy szkolny gabinet w Zwoleniu. Corten Medic we współpracy ze Starostwem Powiatu Zwoleńskiego otworzyło szkolny gabinet stomatologiczny w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.” Uczniowie z 10 placówek oświatowych,  znajdujących się na terenie powiatu zwoleńskiego mogą korzystać z pełnego zakresu usług stomatologii dziecięcej (pedodoncji) realizowanych przez Corten Medic.

Leczymy w dwóch mobilnych gabinetach stomatologicznych. Realizowany przez nas program wspiera również Mazowiecki Kurator  Oświaty, obejmując go oficjalnym patronatem. Udzielane przez nas świadczenia w mobilnym gabinecie cieszą się zainteresowaniem władz  lokalnych, zarządu  województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego.

Każda szkoła, dla której ważny jest zdrowy i prawidłowy rozwój dzieci może nawiązać z nami współpracę w zakresie profilaktyki stomatologicznej.

Centrum Medyczne Corten Medic jest drugim, co do wielkości kontraktu, świadczeniodawcą refundowanych usług stomatologicznych w woj. mazowieckim.


Zapraszamy do współpracy

Jesteś zainteresowany zapewnieniem uczniom dostępu do bezpłatnej stomatologii lub opieki zdrowotnej? Napisz lub zadzwoń do nas! Gwarantujemy przejrzystość współpracy. 

 


  Opieka stomatologiczna nad uczniami (np. szkolny gabinet stomatologiczny, Dentobus, profilaktyka)Opieka pielęgniarki szkolnejProgramy profilaktyczne
  Medycyna pracy
  Inne


  Akceptuję politykę prywatności.

    KONTAKT DLA SZKÓŁ I JEDNOSTEK SAMORZĄDOWYCH POWIATÓW

    Warszawa i okolice   Radom i okolice

    Robert Klepka

    tel. 537 077 025

    e-mail: robert.klepka@cortenmedic.pl

   

  Monika Babut

  tel. 602 312 774 

  e-mail: monika.babut@cortenmedic.pl

   
  ScrollToTop