Loading...
Ważne:

Punkty Diagnostyki Mobilnej COVID-19

Badania na COVID-19

04.03.2021

Centrum Medyczne Corten Medic w porozumieniu z władzami lokalnymi miast organizuje Punkty Diagnostyki Mobilnej typu Corten Test & Drive dla mieszkańców. W dedykowanym miejscu (ambulansie lub namiocie) chętni mogą skorzystać z dwóch rodzajów testów: testy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2 oraz testy genetyczne wykrywające koronawirusa w organizmie. Osoby w kwarantannie na podstawie otrzymanej wiadomości od NFZ mogą skorzystać z badań bezpłatnie. W punktach Corten Test&Drive można również wykonać test jakościowy wykrywający wirusa grypy typu A i B.


Corten Medic posiada doświadczenie w diagnostyce COVID-19. Realizujemy testy zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i swoich Punktach Diagnostyki Mobilnej typu Corten Test&Drive i ambulansach. Dzięki współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego i partnerami organizujemy dla mieszkańców Punkty Diagnostyki Mobilnej. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby Pacjentów związane z wiedzą na temat swojego stanu zdrowia, szczególnie w czasie pandemii.


Rodzaje dostępnych testów:

 • Szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2. Materiał pobierany do badania to krew z palca. Wynik testu będzie znany już po 6-10 minutach. Cena: 69 zł
 • Testy molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. Weryfikują obecność koronawirusa w organizmie. Materiał do badania to wymaz z nosa lub nosogardzieli pobierany w specjalnie przygotowanym ambulansie. Czas oczekiwania na wyniki testów genetycznych wynosi do 48 h od wykonania badania. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia. Cena: 330 zł
 • Szybkie testy wymazowe na antygeny koronawirusa. Umożliwiają wykrycie obecnie trwającej infekcji, jako że wykazują wysoką skuteczność już na wczesnych etapach jej trwania. Wykonuje się je na podstawie pobranego wymazu z nosa lub nosogardzieli. Ich główną zaletą jest cena i szybkość realizacji (ok. 20 minut do otrzymania wyniku). Cena: 119 zł
 • Testy do jakościowego wykrywania wirusów grypy. Badanie to umożliwia diagnostykę zakażenia wirusem grypy i odbywa się poprzez pobranie od Pacjenta wymazu z nosogardzieli. Po 10 minutach na analizatorze widoczny jest wynik badania (pozytywny lub negatywny). Cena: 25 zł

Badania refundowane wykonywane są Pacjentom po otrzymaniu przez nich dedykowanej wiadomości SMS od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Gdzie i kiedy można wykonać test?

Adresy punktów pobrań Test & Drive (gdzie można podjechać samochodem i wykonywać badanie bez konieczności wysiadania) oraz Test & Go (punkty dla pacjentów pieszych):

   Testy Corten Medic – diagnostyka i edukacja Pacjenta

   Wszystkie oddziały Corten Medic i punkty mobilne działają według rygorystycznych procedur i standardów, mających zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Pacjenta i personelu. Udzielane przez Centrum Medyczne świadczenia nie ograniczają się tylko do wykonywania testów, ale zawierają także edukację Pacjenta oraz informację na temat przeprowadzanych testów, ich wartości dla Pacjentów i społeczeństwa mławskiego. Personel chętnie dopowiada na na wszelkie pytania dotyczące organizacji badań, zasadności, wiarygodności oraz postępowania adekwatnie do wyniku badań COVID-19.

   Badania na COVID-19 i grypę w Twojej miejscowości

   Jesteś zainteresowany utworzeniem Punktu Diagnostyki Mobilnej z badaniami na koronawirusa w Twojej miejscowości? Prosimy o kontakt:

   e-mail: sprzedaz@cortenmedic.pl

   Rozmiar czcionki
   Kontrast
   ScrollToTop