Loading...

Ruszył pierwszy Corten Test & Drive

Pacjenci mogą z samochodu korzystać z diagnostyki w kierunku COVID-19

08.05.2020

Centrum Medyczne Corten Medic uruchomiło swój pierwszy Punkt Diagnostyki Mobilnej Corten Test & Drive, w którym Pacjenci mogą skorzystać bez wychodzenia z samochodu z badań w kierunku COVID-19. Dostępne są trzy rodzaje testów: szybkie testy kasetkowe na przeciwciała IgM i IgG koronawirusa SARS-CoV-2, testy genetyczne wykrywające obecność wirusa w organizmie oraz szybkie testy antygenowe. 

testy-koronawirus


Ruszył Corten Test & Drive dla mieszkańców Kielc

Pierwszy Corten Test & Drive został otwarty 7 maja 2020 r. we współpracy z Kieleckim Parkiem Technologicznym oraz firmą LuCasco. Jest zlokalizowany na terenie KPT, przy ul. Olszewskiego 21 w Kielcach (parkingu przy hali OULU). Pomysł jest odpowiedzią na aktualne potrzeby Pacjentów oraz duże zainteresowanie mieszkańców Kielc możliwością przebadania się w kierunku koronawirusa.

 

W Corten Test & Drive dostępne testy na przeciwciała i antygeny SARS-CoV-2, i genetyczne RT-PCR

W Punkt Diagnostyki Mobilnej Corten Test & Drive oferuje mieszkańcom Kielc 3 rodzaje testów – testy kasetkowe na na przeciwciała IgM i IgG anty-SARS-CoV-2, których wynik będzie znany już po 6 min., testy na antygeny koronawirusa z wynikiem do 20 min. oraz testy genetyczne Real-Time PCR, które wykrywają obecność wirusa w organizmie. W przypadku testów genetycznych w punkcie będzie pobierany materiał do badań, których wynik Pacjent otrzyma do 48 h. Współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID-19 przez Ministerstwo Zdrowia.

Aktualnie godziny otwarcia wszystkich Punktów Diagnostyki Mobilnej Corten Medic można znaleźć tutaj.  

 

 

Więcej o Corten Test & Drive


Jesteś zainteresowany współpracą, by Corten Test & Drive powstał w Twojej okolicy? – Wypełnij formularz i wyślij!


    ScrollToTop