Loading...
Ważne:
Rehabilitacja
Szybki powrót do zdrowia

(po przebyciu choroby COVID-19)

Więcej

W Poradni Rehabilitacyjnej Centrum Medycznego Corten Medic w Radomiu zapewniamy rehabilitację dotyczącą schorzeń narządu ruchu o charakterze przewlekłym i przeciążeniowym, jak i w stanach pooperacyjnych i pourazowych. Oferujemy szeroki zakres zabiegów z zakresu fizjoterapii. Dysponujemy nowoczesną aparaturą medyczną oraz doskonale wyposażoną salą gimnastyczną. 

Co leczymy?

 • Skutki Covid-19
 • Rwa kulszowa
 • Dyskopatia
 • Ból pleców
 • Ból stawów obwodowych
 • Ból biodra

Metody leczenia

 • Fizjoterapia
 • Krioterapia
 • Fizykoterapia
 • Kinezyterapia

Wizyta krok po kroku

 • Wywiad
 • Badanie
 • Diagnoza
 • Terapia
 • Zalecenia

Indywidualny program rehabilitacji po przebyciu COVID-19

Jeżeli przebyłeś chorobę Covid-19 i ciągle odczuwasz jej skutki, weź udział w dedykowanym programie rehabilitacji.  Jego celem jest wspomaganie pełnego powrotu do zdrowia i aktywności (w tym zawodowej) dla osób po Covid-19. 

Indywidualny program rehabilitacji po-covidowej to:

 • REGENERACJA – program pozwoli Ci zregenerować siły po przebytej chorobie. Na podstawie wywiadu i badań przygotujemy Ci indywidualny plan ćwiczeń.
 • EFEKTYWNE ĆWICZENIA – nasz zespół fizjoterapeutów to doświadczeni profesjonaliści, dla których Twoje zdrowie zawsze jest na pierwszym miejscu!
 • WIĘKSZA WYDOLNOŚĆ ORGANIZMU  – popraw tolerancję wysiłku fizycznego i zyskaj więcej siły do codziennych aktywności.

Jak wygląda program indywidualnej rehabilitacji po Covid-19?

Wizyta wstępna

Podczas wstępnej wizyty fizjoterapeutycznej nasz specjalista przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad oraz wykona podstawowe próby i badania, m.in. oddechowe i wysiłkowe. Oceni Twój stan zdrowia, a wyniki badań początkowych będą porównywane z wynikami po zakończeniu programu i posłużą do oceny efektów terapii.

Wizyta terapeutyczna

Po wizycie wstępnej, fizjoterapeuta ustali z Tobą kalendarz indywidualnych wizyt terapeutycznych. Program zakłada trzy takie wizyty w każdym tygodniu rehabilitacji. Jednak, gdy stan zdrowia będzie tego wymagał, możesz liczyć na dodatkową wizytę w trakcie programu. Terapia polega na wykonywaniu treningów oddechowych, wytrzymałościowych i interwałowych. Wszystko po to, abyś jak najszybciej odzyskał pełną sprawność. Ponadto poznasz ćwiczenia, które już po zakończeniu programu, będziesz mógł samodzielnie i bezpiecznie wykonać w domu. W zależności od Twoich potrzeb i stanu zdrowia, możliwe jest włączenie dodatkowych elementów terapii, m.in. technik odksztuszania, treningu równowagi, specjalnych metod rehabilitacji dla pacjentów z problemami neurologicznymi.

Wizyta końcowa

Po zakończeniu ćwiczeń i treningów spotkasz się z fizjoterapeutą na wizycie końcowej. Będą na niej powtórzone badania i testy wykonane podczas pierwszej wizyty w celu ich porównania, m.in. próby zmęczeniowe i oddechowe (określające skalę występowania duszności).


Czego Pacjent dowie się dzięki udziałowi w programie?

Obowiązkowym elementem programu jest edukacja, dzięki której dowiesz się więcej o samej chorobie i jej powikłaniach. Powiemy Ci, jak radzić sobie ze skutkami choroby i co robić, aby jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności. Otrzymasz praktyczne wskazówki i szczegółowe plany treningowe, które ułatwią Ci samodzielnie dochodzenie do zdrowa (m.in. gotowe porady i ćwiczenia dotyczące duszności i zespołu przewlekłego zmęczenia po infekcji wirusowej. Otrzymasz również plany z zestawami ćwiczeń do samodzielnego stosowania w domu, dzięki którym dopasujesz skalę trudności i intensywności treningu do możliwości własnego organizmu.

Kto może skorzystać z programu?

Z programu mogą skorzystać Pacjenci, którzy przebyli Covid-19. Rozpoczęcie rehabilitacji następuje w terminie do 6 miesięcy od zakończenia leczenia Covid-19. Termin pierwszej wizyty u fizjoterapeuty wyznacza się nie wcześniej, niż w terminie 14 dni od dnia uzyskania pozytywnego wyniku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Klinicznym kryterium kwalifikacji do objęcia programem jest występowanie duszności, która negatywnie wpływa na aktywność Pacjenta.

Program jest w całości BEZPŁATNY, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Umów wizytę i korzystaj z profesjonalnej rehabilitacji w Corten Medic

W zakresie rehabilitacji realizujemy również umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Masz pytanie? Chcesz zapisać się na bezpłatną konsultację ze specjalistą? Skontaktuj się bezpośrednio z Centrum Medycznym.

Umów się na wizytę:

tel. 22 602 08 25

beliny-prazmowskiego@cortenmedic.pl 

W razie pytań lub wątpliwości związanych z zapisami na zabiegi z zakresu rehabilitacji uprzejmie prosimy o kontakt tel. 22 602 08 25 od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 – 20.00.

Rozmiar czcionki
Kontrast
ScrollToTop