Profilaktyka

Bądź świadomym Pacjentem – zapobiegaj, zamiast leczyć!  

Kondycja Twojego organizmu w dużej mierze zależy od stylu życia i genetyki. Bardzo istotnym czynnikiem w drodze do zachowania zdrowia i urody pozostaje też profilaktyka – dlatego w Centrum Medycznym Corten Medic bezpłatnie wykonasz badania kontrolne dedykowane Twojej grupie wiekowej.

 • Świadomość Pacjentów w kwestiach dotyczących szeroko pojętego zdrowia wciąż się podnosi, a rzetelna edukacja, to jeden z elementów profilaktyki zdrowotnej. To właśnie za sprawą badań kontrolnych możliwa jest szybka diagnostyka wielu schorzeń typowych dla osób w Twoim wieku lub chorób, których ryzyko zwiększa się z uwagi na obciążenie genetyczne.
 • Regularne wizyty u lekarza, to sposób na zahamowanie rozwoju licznych chorób cywilizacyjnych, a nierzadko również na unikniecie długotrwałych i kosztownych terapii.
 • Kontrole stanu zdrowia, obok szczepień ochronnych, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej i unikania używek, stanowią obowiązkowy punkt dla osób, które świadomie dbają o siebie.
 • Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić. Zadbaj o siebie, zbadaj się i ciesz się zdrowiem jak najdłużej!
 • PROFILAKTYKA 40+

  Bezpłatne badania dedykowane danej grupie wiekowej pozwolą sprawdzić m.in. funkcje nerek, wątroby, trzustki.

 • PROFILAKTYKA CUKRZYCY

  Dowiesz się, jakie badania wykonać w celu diagnozowania cukrzycy, a także jakie nawyki i elementy diety pozwolą ustrzec się przed zachorowaniem.

 • PROFILAKTYKA RAKA SZYJKI MACICY 

  Dlaczego rak szyjki macicy zbiera tak duże żniwo wśród kobiet w różnym wieku? Jakie znaczenie ma cytologia i szczepienia przeciw HPV?

 • PROFILAKTYKA CHORÓB UKŁADU KRĄŻENIA

  W jakich sposób zminimalizować ryzyko takich chorób jak nadciśnienie, zawał czy udar? Jak dbać o zdrowe serce i zapobiegać rozwojowi chorób cywilizacyjnych?

 • Czy musisz mieć skierowanie na badania w ramach programu Profilaktyka 40+?

  Nie musisz specjalnie umawiać się do lekarza. E-skierowanie jest wystawiane po wypełnieniu ankiety dotyczącej stanu zdrowia oraz trybu życia, dostępnej w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) – pod adresem pacjent.gov.pl. Skierowanie może zostać wystawione również telefonicznie.

  Nie musisz go drukować — wystarczy, że zgłosisz się z dokumentem tożsamości do placówki, która uczestniczy w programie Profilaktyka 40+.

 • Jakie badania profilaktyczne powinna wykonać świadoma kobieta?

  W przypadku kobiet szczególnie istotna jest cytologia, USG piersi oraz mammografia. Badania jasno wskazują na dużą wagę diagnostyki we wczesnym wykryciu chorób narządów rozrodczych oraz raka piersi. Szybka reakcja pozwala w większości przypadków na pełne wyleczenie.

Skip to content