Historia pisana dobrem Pacjenta

Corten Medic to ogólnopolska sieć profesjonalnych centrów medycznych, która od niemal 30 lat oferuje Pacjentom kompleksowe leczenie i profilaktykę. Z komercyjnych i refundowanych przez NFZ usług Corten Medic korzystają całe rodziny, Pacjenci indywidualni, przedsiębiorstwa i instytucje, a dostępność oddziałów medycznych wciąż się zwiększa. 

Mamy 30 lat doświadczenia

W Corten Medic otrzymasz profesjonalną opiekę internisty, pediatry, pielęgniarki oraz specjalistów m.in. takich jak kardiolog, okulista, ginekolog, reumatolog, dermatolog czy laryngolog. W naszych poradniach dla dzieci i dorosłych pracuje ponad 400 specjalistów.  Możesz u nas skorzystać z szerokiej diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Dbamy o to, by zwiększać świadomość Polaków w kwestii konieczności wykonywania regularnych badań profilaktycznych, dlatego staramy się zapewnić naszym Pacjentom jak największy dostęp do bezpłatnych programów oraz pakietów kompleksowych badań przesiewowych. Dzięki nim udaje nam się zapobiec rozwojowi wielu chorób wśród naszych Pacjentów, wykryć nieprawidłowości na wczesnym etapie, a tym samym pomóc im dbać o zdrowie i podnosić jakość ich życia.

Liczy się dla nas zdrowie i komfort Pacjenta!

Pacjenci, którzy powierzyli nam opiekę nad swoim zdrowiem, cenią nas za sprawną organizację leczenia, krótki czas oczekiwania na wizyty u specjalistów. W diagnostyce i leczeniu skupiamy się przede wszystkim na człowieku – jego potrzebach i celach zdrowotnych, które chce osiągnąć. Empatia oraz poczucie odpowiedzialności, to cechy, które uważamy za podstawę naszych działań, dlatego zawsze chcemy być otwarci na Pacjenta i pomocni.

Corten Medic dla każdego – dla Ciebie, dla rodziny, pracowników firm i instytucji

Obejmujemy opieką medyczną Pacjentów indywidualnych oraz pracowników firm – współpracujemy z przedsiębiorcami oraz instytucjami publicznymi, świadcząc kompleksowe usługi medyczne w ramach indywidualnie dobranych pakietów. Jesteśmy mobilni, dlatego dojazd do innego miejsca i zorganizowanie tam świadczeń medycznych nie stanowi dla nas problemu. Organizujemy punkty świadczenia usług medycznych w biurach, szkołach, na eventach lub przy zakładach pracy.

Jesteśmy zaangażowani!

Lubimy to, co robimy i uważamy to za bardzo dużą wartość. Gdy wybuchła pandemia koronawirusa, a niektóre gabinety prowadziły wyłącznie teleporady lub obsługiwały jedynie zdrowych Pacjentów, my wprowadziliśmy w ramach  swojego projektu #BezpiecznaPrzychodnia dodatkowe procedury bezpieczeństwa oraz innowacyjny podział oddziałów na te dla zdrowych Pacjentów, z podejrzeniem zakażenia koronawirusa oraz chorych na COVID-19. Przystosowaliśmy swoje oddziały do obsługi wszystkich.

Już w marcu, jako jedni z pierwszych, wprowadziliśmy błyskawicznie testy na COVID-19. Kiedy inne przychodnie i praktyki lekarskie zamykały swoje gabinety z obawy przed zakażeniem – my jeszcze bardziej zaangażowaliśmy się w pomoc Pacjentom. W porozumieniu z władzami lokalnymi miast organizowaliśmy dla mieszkańców kolejne Punkty Diagnostyki Mobilnej COVID-19 typu Corten Test&Drive oraz Test&Go. W dedykowanych miejscach (ambulansie, lokalu lub specjalnym namiocie) Pacjenci mogli korzystać z kilku komercyjnych i refundowanych rodzajów testów na koronawirusa.

Historia

2022

Poszerzamy swoją działalność i leczymy Pacjentów w woj. śląskim.

2022

#LeczymyLepiej

Zmieniamy się dla swoich Pacjentów! Centrum Medyczne Corten Medic staje się Corten Medic i Corten Dental.

2020

Wspieramy Pacjentów w czasie pandemii i wzrostu zachorowań na Covid-19. W czasie I i II fali Covid-19 prowadziliśmy szeroko zakrojoną diagnostykę koronawirusa (otworzyliśmy ponad 50 punktów do testowania) oraz akcje szczepień, a nasze centrum medyczne było jednym z pierwszych miejsc w kraju, które wprowadziło testy kasetkowe.

2017

Jako pierwsi w Radomiu uruchomiliśmy Szpital Jednego Dnia, na którym poprawiamy jakość wzroku naszych Pacjentów i jesteśmy w stanie wyeliminować kilka wad wzroku ciągu jednego zabiegu. Leczymy astygmatyzm, zaćmę i wykonujemy implantację soczewek wewnątrzgałkowych.

2015

Od tego momentu oficjalnie staliśmy się siecią medyczną, świadczącą kompleksowe usługi z zakresu stomatologii, diagnostyki, rehabilitacji, a także medycyny rodzinnej i specjalistyki.

2012

Od tego momentu oficjalnie staliśmy się siecią medyczną, świadczącą kompleksowe usługi z zakresu stomatologii, diagnostyki, rehabilitacji, a także medycyny rodzinnej i specjalistyki.

1993

Tu zaczyna się nasza historia! Na warszawskim Mokotowie powstaje pierwszy gabinet Corten Medic przy ulicy Modzelewskiego. Kilka lat później uruchamiamy poradnie specjalistyczne i medycynę rodzinną.

Nagrody i certyfikaty

Uhonorowanie Corten Medic certyfikatem ISO świadczy o ukierunkowaniu, zrozumieniu i spełnieniu wymagań Pacjentów oraz ciągłym udoskonalaniu procesu obsługi a zarazem leczenia.

Zostaliśmy laureatem laureatem plebiscytu Orły Medycyny. Ranking był sporządzony na podstawie ocen i opinii Pacjentów, dlatego to dla nas bardzo ważne wyróżnienie. 2018

Corten Medic otrzymuje wyróżnienie „Efektywna Firma”. Świadczy to o niezwykłej efektywności firmy medycznej w dążeniu do podnoszenia jakości usług i obsługi swoich Pacjentów. 2020

Corten Medic dzięki swoim działaniom w czasie COVID-19 zostało wyróżnione w rankingu „Gepard Biznesu”. Jest doceniona jako dynamicznie rozwijająca się firma nakierowana na profesjonalną obsługę w sektorze medycznym. 2020

2020. Tytuł „Mocnej Firmy Godnej Zaufania” to znak rozpoznawczy przedsiębiorstw, które zostały wyróżnione w rankingu „Efektywnej Firmy” oraz „Gepardach Biznesu”. Zostaliśmy docenieni jako firma dynamiczna i efektywna na podstawie wyników finansowych.

Po raz piąty otrzymaliśmy biznesowe wyróżnienie „Gazele Biznesu”. Doceniono nas jako dynamicznie rozwijająca się firmę medyczną o stabilnej pozycji rynkowej. 2016

Tytuł „Gazeli Biznesu” to znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm. O jego przyznaniu nie decyduje jury, lecz wyniki finansowe przedsiębiorstwa z 3 ostatnich lat. 2015

Zostaliśmy po raz kolejny docenieni jako bardzo dobrze rozwijające się przedsiębiorstwo medyczne. 2014

Firma otrzymuje po raz drugi wyróżnienie w 14. Edycji Najbardziej Dynamicznych Małych i Średnich Firm „Gazele Biznesu”. 2013

Corten Medic Tomasz Sikora po raz pierwszy zostało wyróżnione w rankingu „Gazele Biznesu” jako jedna z najdynamiczniej rozwijających się średnich firm. 2012

Skip to content