Blefaroplastyka

Zadbaj o piękno swoich powiek - Skorzystaj z zabiegu blefaroplastyki!

Marzysz o młodszym i bardziej świeżym wyglądzie? Teraz masz szansę zatroszczyć się o piękno swoich powiek dzięki innowacyjnemu zabiegowi – blefaroplastyce czyli tzw. plastyce powiek. Ta skuteczna procedura chirurgiczna jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich powiek oraz okolic oczu.


Zadbaj o piękno swoich powiek!

Jednym z efektów starzenia się skóry jest jej wiotczenie. Wówczas tkanki powiek ulegają rozciąganiu, a podtrzymujące je mięśnie słabną w efekcie czego na górnych powiekach zaczyna odkładać się nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Przyczynia się to m.in. do powstawania tzw. worków pod oczami oraz powoduje opadanie górnych powiek i brwi. Opadające powieki nie tylko sprawiają że nasza twarz wygląda „nieświeżo”, ale przyczyniają się również do poważniejszych problemów takich jak ograniczenie pola widzenia. Plastyka powiek jest zabiegiem skutecznie eliminującym oba problemy – zyskujemy nowy, młodszy wygląd i poprawiamy zdolność widzenia.

Czym jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka, zwana także liftingiem powiek, to zabieg chirurgiczny, który ma na celu odmłodzenie wyglądu okolic oczu poprzez usunięcie nadmiaru skóry, tkanki tłuszczowej oraz ewentualnie korektę mięśni. Procedura może być przeprowadzana na górnych i dolnych powiekach, w zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Korzyści z zabiegu:

  • Usunięcie worków pod oczami oraz opadającej powieki, które często sprawiają, że spojrzenie wydaje się zmęczone i postarza twarz, a makijaż jest znacznie utrudniony.
  • Poprawa widzenia: Nadmiar skóry na górnych powiekach może zakłócać pole widzenia. Zabieg pozwala nie tylko na estetyczną poprawę, ale także na funkcjonalne korzyści. Odświeżenie wyglądu: Po zabiegu Pacjenci często wyglądają na bardziej wypoczętych, co wpływa na ogólną wrażliwość i pewność siebie.
  • Długotrwałe efekty: Choć proces starzenia nie jest zatrzymywany, Efekty blefaroplastyki są trwałe i można cieszyć się poprawionym wyglądem przez wiele lat.

Kto jest odpowiedni do zabiegu?

Kandydaci na blefaroplastykę to osoby, które zauważają nadmiar skóry, worki pod oczami lub opadające powieki, które wpływają na ich wygląd i pewność siebie. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, ważne jest skonsultowanie się z doświadczonym chirurgiem plastycznym lub specjalistą okulistą, który oceni indywidualne potrzeby i możliwości Pacjenta.

Rehabilitacja i powrót do codziennej aktywności:

Po zabiegu Pacjenci mogą mieć niewielkie obrzęki i zasinienia w okolicach oczu, ale te objawy zazwyczaj ustępują w ciągu od kilku dni do kilku tygodni. W tym czasie zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego i stosowanie zaleceń chirurga odnośnie pielęgnacji rany.

Podsumowanie:

Blefaroplastyka to nowoczesna metoda, która pozwala na poprawę wyglądu powiek i okolic oczu. Dzięki temu zabiegowi możesz przywrócić młodszy i bardziej promienny wygląd oraz poprawić widzenie. Pamiętaj jednak, że każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą pewne ryzyko, dlatego przed podjęciem decyzji warto skonsultować się z doświadczonym okulistą lub chirurgiem..


Umów się na wizytę

Skip to content