Podstawa dbania o zdrowie

Niepozorna próbka krwi zdradza dużo na temat kondycji organizmu. Dzięki regularnym badaniom jesteś w stanie skontrolować ogólny stan zdrowia i narządów wewnętrznych. Nawet podstawowe badania laboratoryjne wskażą źródła niedoborów pokarmowych, przyspieszą diagnostykę przewlekłych chorób i wykrycie wielu schorzeń na wczesnym etapie. Regularne badania są niezbędne u Pacjentów, którzy monitorują efekty leczenia farmakologicznego lub sprawdzają rezultaty zmiany stylu życia.

 • Profilaktyka ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i codziennego funkcjonowania, a badania takie, jak morfologia, glukoza czy lipidogram warto powtarzać minimum raz do roku, nawet jeśli nie zauważasz niepokojących symptomów. Odwiedzając lekarza rodzinnego, warto zapytać o pakiety badań profilaktycznych dedykowanych Twojej grupie wiekowej.

Jak interpretować wyniki?

Kiedy już odbierzesz wyniki, lepiej powstrzymaj się od samodzielnej interpretacji – często wymagają one spojrzenia z szerszej perspektywy, a to zadanie dla specjalisty. Normy laboratoryjne nie zawsze są sztywne – wiele zależy od wieku, płci, stylu życia i chorób towarzyszących, a także – w przypadku kobiet – od tego, w jakiej fazie cyklu zostały pobrane próbki. Lekarze, interpretują wyniki badań krwi, odnosząc się do innych elementów diagnostyki oraz do wywiadu z Pacjentem. Kontekst ma tutaj bardzo duże znaczenie.

 

DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA W CORTEN MEDIC

 • KOMPLEKSOWE BADANIA 

  Szeroka oferta diagnostyki laboratoryjnej dla Pacjentów w każdym wieku

 • SKLEP INTERNETOWY

  Wybrane badania możesz wygodnie kupić w naszym sklepie on-line. Sprawdź promocje w Corten Store!

 • WYNIKI BADAŃ ON-LINE

  Dbamy o Twój komfort — wyniki badań oraz swoją historię leczenia, sprawdzisz przez internet.

 • SPECJALISTYCZNE KONSULTACJE

  W celu omówienia wyników i otrzymania zaleceń zdrowotnych spotkasz się z lekarzem specjalista.

 • DIAGNOSTYKA NA NFZ I KOMERCYJNIE

  Badania w Corten Medic wykonasz na podstawie skierowania od lekarza POZ lub odpłatnie.

Co musisz wiedzieć przed pobraniem krwi?

 • Czy w Corten Medic wykonam badania krwi na NFZ?

  Tak, w naszych placówkach zrealizujesz skierowania na badania laboratoryjne.

 • Czy badania laboratoryjne wymagają szczególnego przygotowania?

  O przygotowanie do badań spytaj lekarza lub poszukaj informacji w naszym poradniku. Większość badań wykonuje się na czczo, a dodatkowe informacje takie, jak np. konieczność wyłączenia określonych leków przed badaniem, ściśle określona godzina wykonania pobrania itp., to wiadomości, które powinien przekazać Ci specjalista.

Skip to content