Masaż bańką chińską – rezultaty
- likwiduje bóle kręgosłupa,
- antidotum na spięte mięsnie,
- skuteczny w walce z cellulitem,
- poprawia ukrwienie,
- działa przeciwobrzękowo,
- pozytywnie wpływa na tempo przemiany materii.
Jakie czynniki stanowią przeciwskazanie do masażu bańką chińską?
- gorączka,
- nowotwór,
- choroby zakaźne,
- gruźlica,
- hemofilia,
- podeszły wiek,
- żylaki,
- wrażliwa skóra ze skłonnością do pękających naczynek,
- menstruacja,
- ciąża.
Przygotowanie
- Masaż bańką chińską nie wymaga szczególnego przygotowania, ale jeśli rozważasz tę formę dbania o zdrowie i urodę, to koniecznie poinformuj lekarza o przewlekłych chorobach i dolegliwościach.
- Przed zabiegiem należy oczyścić dokładnie skórę i nasmarować ją oliwką lub olejkiem.
- Po masażu na ciele mogą pojawić się tymczasowo siniaki lub krwiaki – to naturalna reakcja organizmu, która nie powinna wzbudzić niepokoju.
Masaż bańką chińską
Z czego wynika popularność masażu bańką chińską?
To bezpieczna, bezinwazyjna i naturalna metoda na bolące mięśnie i poprawę stanu skóry. Masaż bańką chińską zaliczający się do technik manualnych, bywa niekiedy porównywany do drenażu limfatycznego. Działa zbawiennie na krążenie i pomaga organizmowi pozbyć się toksycznych substancji.
Masaż bańką chińską jest znany od tysięcy lat i wykorzystywany nie tylko w celach medycznych, ale też dla zachowania urody, w tym poprawy elastyczności skóry. Terapia bańką chińską jest rekomendowana zarówno przez fizjoterapeutów, jak i kosmetologów. W czasie tego leczniczo-relaksacyjnego zabiegu w bańce powstaje podciśnienie, które wywołuje próżniowe zasysanie skóry, co prowadzi do poprawy ukrwienia tkanek.