Bezpłatne badanie na jaskrę

Zapisz się na badanie i uzyskaj poradę lekarza okulisty

W dniach 10-16 marca 2019 r. Pacjenci mogą w Centrum Medycznym Corten Medic w Radomiu przyjść na bezpłatne badanie w kierunku jaskry. Problem jaskry w Polsce może dotyczyć 800 tysięcy osób, przy czym tylko połowa została zdiagnozowana. Na badanie zapraszamy wszystkie osoby, które nie były u okulisty w ciągu ostatniego roku i nie miały zdiagnozowanej jaskry. 


Dlaczego warto przebadać się na jaskrę?

W 90% przypadków choroba przebiega bez widocznych dolegliwości i zachorować może każdy bez względu na wiek i płeć, a tylko wczesna diagnoza jaskry może pomóc ocalić wzrok. Pełne badanie okulistyczne powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku. 

Jak zapisać się na badanie?

Aby zapisać się na bezpłatne badanie okulistyczne wystarczy zadzwonić do Centrum Medycznego Corten Medic i umówić się na wizytę powołując się na Tydzień Jaskry.

tel. 22 602 07 07

Godziny przyjmowania Pacjentów przez lekarzy w dniach 10-16 marca 2019:

PONIEDZIAŁEK    10:00 – 11:30
WTOREK      16:30 – 18:30
CZWARTEK     08:00 – 10:00


Grupa ryzyka

Do podstawowych czynników ryzyka zachorowania na jaskrę zalicza się między innymi:

  • wiek powyżej 40. roku życia
  • choroby kardiologiczne
  • zachorowania na jaskrę w rodzinie
  • zaburzenia krążenia obwodowego
  • życie w ciągłym stresie
  • nawrotowe bóle głowy

Niezależnie od głównych czynników profilaktyczne badanie w kierunku jaskry zalecane jest każdej osobie, która od roku nie była u okulisty. Wykrycie choroby we wczesnych stadiach zaawansowania jest bardzo ważne, ponieważ rozpoczęcie leczenia w odpowiednim czasie pozwala uniknąć całkowitej utraty widzenia.

Badania w Centrum Medycznym Corten Medic realizowane są w związku z trzecią edycją Światowego Tygodnia Jaskry. Bezpłatne świadczenia w tych dniach realizowane są na terenie całej Polski Jest to międzynarodowa inicjatywa lekarzy okulistów, której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat jaskry oraz zwiększenie jej wykrywalności we wczesnych stadiach zaawansowania. Szczegółowe informacje Światowym Tygodniu Jaskry dostępne tutaj.

Skip to content