Otwarcie nowej sali zabiegowej

Usuwanie zaćmy i towarzyszących wad wzroku już możliwe!

Szpital Jednodniowy w Centrum Medycznym Corten Medic leczy już Pacjentów z zaćmą, astygmatyzmem i towarzyszącymi wadami wzroku. Nasza nowa sala zabiegowa jest jedynym miejscem w Radomiu, w którym  poprzez wszczepianie zaawansowanych technologicznie soczewek wewnątrzgałkowych pomagamy Pacjentom odzyskać doskonałą jakość widzenia. Dzięki jednemu krótkiemu zabiegowi Pacjenci mogą uniezależnić się od okularów i bez ograniczeń cieszyć się urokami życia.

Od teraz osoby, którzy przez wadę wzroku miały problemy z wykonywaniem najprostszych codziennych czynności, po 20-minutowym zabiegu przeprowadzonym w Centrum Medycznym Corten Medic wracają do normalnego funkcjonowania, ciesząc się komfortem dobrego widzenia w każdych warunkach oświetlenia. 28 października br. wstęgę do nowo otwartej sali zabiegowej symbolicznie przecinali: dyrektor Corten Medic – Tomasz Sikora – oraz Marcin Michalak, przedstawiciel medyczny firmy Alcon, która jest producentem sprzętu i soczewek wewnątrzgałkowych.

Wystarczy jeden zabieg

Stosowane przez specjalistów Corten Medic soczewki najnowszej generacji umożliwiają wyleczenie zaćmy i korekcję towarzyszących wad wzroku już podczas jednego zabiegu. Tyle wystarczy, aby usunąć problem okulistyczny, który nie pozwala Pacjentowi na normalne funkcjonowanie. Soczewki pomagają osiągnąć ostre widzenie w różnych odległościach i pozbyć się potrzeby zakupu okularów w kolejnych latach. Zabieg umożliwia łatwiejsze czytanie, wzrost aktywności społecznej, spadek stresu, zmniejsza ryzyko upadku lub wypadku samochodowego.

Nowa jakość w leczeniu zaćmy i innych wad wzroku

„Obecnie mam szansę pracować na sprzęcie najnowszej generacji, światowej. Zabieg usunięcia zaćmy dedykowany jest zwłaszcza dla Pacjentów starszych, którzy mają już zmętnienie soczewki. Pozbywamy się jednocześnie gorszego widzenia do dali, bliży, a również astygmatyzmu, który często zabiera nam 1/3 widzenia” – mówił podczas otwarcia dr Zbigniew Kiciak (chirurg, okulista z 20-letnim doświadczeniem).

Stawiamy na bezpieczeństwo

Zabiegi w nowej sali zabiegowej Centrum Medycznego Corten Medic są bezpieczne i mało inwazyjne. Podkreślił to Marcin Michalak, przedstawiciel firmy Alcon: – „Zabiegi przy użyciu tego sprzętu są bardzo bezpieczne. (…) są to aparaty, które tak naprawdę zostały wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania dostępne na rynku”. Nowoczesna technika operacyjna pozwala w krótkim czasie na precyzyjne wykonanie zabiegu oraz maksymalne skrócenie okresu hospitalizacji Pacjenta. Pobyt w szpitalu zostaje skrócony do absolutnego minimum. W przypadku zabiegu usuwania zaćmy Pacjent po 2 godzinach wraca do domu, a już następnego dnia po zabiegu może korzystać z dobrodziejstw wszczepionej soczewki.  Soczewki były testowane klinicznie i dzięki swoim właściwościom i budowie ułatwiają bezpieczne wszczepienie oraz zachowują stabilność w oku przez całe życie.

Rozwijamy się dla Pacjentów

Corten Medic to pełnoprofilowe Centrum Medyczne. Nawiązując do otwarcia kolejnego oddziału placówki manager Corten Medic Paweł Korneta powiedział: – „Zdumiewające jest dla mnie jak my, jako Centrum Medyczne, szybko się rozwijamy. Prawdopodobnie jest to też wynikiem Pacjentów, tego, że są zainteresowani, że chcą korzystać z usług tego Centrum Medycznego. (…) Cały czas jesteśmy skupieni na Pacjencie, co możemy zaoferować, co możemy zrobić, jakie są ich potrzeby. I tak powstała większość poradni”.

Chcesz wiedzieć  więcej o soczewkach wewnątrzgałkowych?

Klinkij tutaj lub skontaktuj się pod numerem tel. 22 602 08 25. Możesz również zadać pytanie pisząc do na adres mailowy: beliny-prazmowskiego@cortenmedic.pl. Udzielimy Ci wszystkich potrzebnych informacji dotyczących zabiegu oraz dostępnych terminów.


OTWARCIE SALI ZABIEGOWEJ

galeria zdjęć

Skip to content