Doskonała jakość widzenia w każdym wieku

Usuwanie zaćmy, leczenie astygmatyzmu i innych wad wzroku

Stosowane przez specjalistów Corten Medic soczewki najnowszej generacji umożliwiają usunięcie zaćmy i korekcję towarzyszących wad wzroku, w tym astygmatyzmu, podczas jednego zabiegu. Po 20-30 minutach osoba, która miała problemy z wykonywaniem najprostszych czynności wraca do normalnego funkcjonowania.

Korzyści dla Pacjenta po zastosowaniu soczewek wewnątrzgałkowych:

 • poprawa widzenia – soczewki poprawiają jakość widzenia w każdych warunkach oświetlenia.
 • bezpieczeństwo – soczewki były testowane klinicznie i dzięki swoim właściwościom i budowie ułatwiają bezpieczne wszczepienie oraz zachowują stabilność w oku przez całe życie.
 • ochrona – soczewki chronią oko i jego siatkówkę przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego.
 • mniejsza zależność od okularów – soczewki pomagają osiągnąć ostre widzenie w różnych odległościach oraz pozbyć się potrzeby zakupu okularów w kolejnych latach.
 • polepszenie jakości życia – zabieg umożliwia łatwiejsze czytanie, wzrost aktywności społecznej, spadek stresu, zmniejsza ryzyko upadku lub wypadku samochodowego.

Dlaczego zabieg w Corten Medic?

 • krótki termin oczekiwania – w Corten Medic czas oczekiwania na zabieg wynosi od KILKU DNI do kilku tygodni, podczas gdy na zabieg w ramach NFZ czeka się średnio 28,1 MIESIĄCA. Sam zabieg trwa około 20 min, Dla większości pacjentów jest to jednodniowy zabieg ambulatoryjny, w czasie którego odczuwa się jedynie mały dyskomfort.
 • wystarczy jeden zabieg – nasi Pacjenci maja możliwość usunięcia zaćmy i skorygowania astygmatyzmu już podczas jednego zabiegu. Możliwe jest także jednoczesne wyleczenie wad towarzyszących, powstających na skutek naturalnego pogarszania się wzroku wraz z wiekiem.
 • zaawansowane technologicznie soczewki – w Corten Medic do zabiegu korygującego wzrok używane są wysokiej jakości soczewki wewnatrzgałkowe, przy użyciu których dokonano na świecie ponad 85 mln implantacji.
 • lekarze specjaliści w okulistyce – dużą wagę przykładamy do tego, by zwracające się do naszych lekarzy specjalistów osoby znalazły nie tylko fachową i skuteczną pomoc medyczną, ale również życzliwość i zrozumienie dla swoich obaw i problemów.

Centrum Medyczne Corten Medic oferuje swoim Pacjentom kilka rodzajów soczewek:

 • soczewki jednoogniskowe umożliwiające wyraźne widzenie dali. Oznacza to, że w przypadku wyboru soczewki wewnątrzgałkowej zapewniającej dobre widzenie z daleka można bez okularów np. prowadzić samochód, jednak do czytania książki wciąż będą potrzebne okulary.
 • soczewki wieloogniskowe, które w większości przypadków umożliwiają wyraźne widzenie zarówno dali (np. jazda samochodem), jak i bliży (np. czytanie książki). Jest to rozwiązanie dla osób, które chcą funkcjonować w codziennym życiu bez okularów.
 • soczewki toryczne są zaprojektowane tak, by leczyć zarówno zaćmę, jak i korygować astygmatyzm. Mogą być jednoogniskowe i wieloogniskowe. Jednoogniskowe soczewki toryczne likwidują astygmatyzm, zapewniają ostre widzenie dali albo bliży. Soczewki wieloogniskowe dają możliwość całkowitego uniezależnienia się od okularów korekcyjnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o implantacji soczewek wewnątrzgałkowych? Skontaktuj się z nami! 
Udzielimy Ci wszystkich potrzebnych informacji dotyczących zabiegu oraz dostępnych terminów.

KONTAKT:
Centrum Medyczne Corten Medic
tel. 22 602 08 25
ul. Beliny-Prażmowskiego 33A
26-600 Radom

Możesz również zadać pytanie pisząc do nas na adres mailowy: beliny-prazmowskiego@cortenmedic.pl

Nie czekaj, aż choroba „dojrzeje”. Zapytaj swojego okulistę, która soczewka wewnątrzgałkowa będzie dla Ciebie najlepsza.

Skip to content