Światowy Tydzień Jaskry w Corten Medic

Aby nasi Pacjenci cieszyli się doskonałą jakością widzenia

W dniach od 8 do 14 marca 2020 w Centrum Medycznym Corten Medic będą wykonywane bezpłatnie badanie przesiewowe w kierunku jaskry. W tych dniach w ramach społecznej akcji Światowy Tydzień Jaskry zapraszamy Pacjentów do skorzystania z tej możliwości i umówienia się na bezpłatną wizytę okulistyczną w Corten Medic w Radomiu.


Kto może wziąć udział w programie?

W programie mogą wziąć udział Pacjenci, którzy nie odwiedzili okulisty co najmniej od roku oraz nie została u nich stwierdzona jaskra.

Jak zapisać się na bezpłatną wizytę?

Aby zapisać się na bezpłatne badanie okulistyczne wystarczy zadzwonić do Centrum Medycznego Corten Medic w Radomiu i umówić się na wizytę w ramach Światowego Tygodnia Jaskry.

Zadzwoń aby mówić wizytę: tel. 22 602 08 25

Adres: Centrum Medyczne Corten Medic
ul. Beliny Prażmowskiego 33A
26-600 Radom
(wjazd od ul. Zacisze)

Centrum Medyczne Corten Medic zostało zarejestrowane jako uczestnik akcji na stronie:

www.tydzienjaskry.pl

Link do listy gabinetów biorących udział w akcji Światowy Tydzień Jaskry: https://www.tydzienjaskry.pl/lista-gabinetow


Światowy Tydzień Jaskry w Corten Medic

 

Grupa podwyższonego ryzyka

Problem jaskry w Polsce może dotyczyć 800 tysięcy osób, przy czym tylko połowa została zdiagnozowana. W 90 proc. przypadków choroba przebiega bez widocznych dolegliwości i zachorować może każdy bez względu na wiek i płeć, a tylko wczesna diagnoza jaskry może pomóc ocalić wzrok. Dlatego tak ważne są regularne badania.

Do podstawowych czynników ryzyka zachorowania na jaskrę zalicza się między innymi:

  • wiek powyżej 40. roku życia
  • choroby kardiologiczne
  • obecność jaskry w rodzinie
  • zaburzenia krążenia obwodowego
  • życie w ciągłym stresie i bóle głowy

Dlaczego warto przebadać się na jaskrę?

Niezależnie od głównych czynników profilaktyczne badanie na jaskrę zalecane jest każdej osobie, która od roku nie była u okulisty. Wykrycie choroby we wczesnych stadiach zaawansowania jest bardzo ważne, ponieważ rozpoczęcie leczenia w odpowiednim czasie pozwala uniknąć całkowitej utraty widzenia. W 90% przypadków choroba przebiega bez widocznych dolegliwości i zachorować może każdy bez względu na wiek i płeć, a tylko wczesna diagnoza jaskry może pomóc ocalić wzrok. Pełne badanie okulistyczne powinno być wykonywane przynajmniej raz w roku. 

Skip to content