Osocze bogatopłytkowe

Naturalna regeneracja skóry i włosów. Masz to we krwi!

Kuracja osoczem bogatopłytkowym jest jedną z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych metod regeneracji skóry. Zabiegi z użyciem osocza stymulują komórki skóry do wytwarzania nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu poprawiają ogólną kondycję skóry oraz sprawiają, że odzyskuje ona młody i zdrowy wygląd.

Zabieg jest bezpieczny dla każdego Pacjenta

Metoda jest całkowicie naturalna i w 100% biokompatybilna z ciałem Pacjenta, bez ryzyka wystąpienia nietolerancji czy alergii, ponieważ podawany materiał jest pobierany z jego własnej krwi. Osocze bogatopłytkowe (PRP – Plateled Rich Plasma) jest bogate w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które pobudzają inne komórki do podziału i są potrzebne do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Zabieg ten jest od lat znany i stosowany, a z roku na rok zyskuje coraz większe grono zadowolonych Pacjentów. Jest doskonały zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Jak działa kuracja z osoczem bogatopłytkowym?

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest przeznaczona do wypełniania zmarszczek w okolicach czoła, policzków, fałd nosowo-wargowych, szyi, dekoltu, dłoni, oczu („kurze łapki”). W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi, osocze może mieć różnorodne działanie:

 • wygładza zmarszczki
 • poprawia jakość, ukrwienie i strukturę skóry
 • daje efekt odmłodzenia (elastyczna i jędrna skóra)
 • hamuje wypadanie włosów
 • stymuluje wzrost włosów i wzmacnia ich strukturę
 • redukuje blizny i rozstępy przyspiesza gojenie się skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej

Efekty utrzymują się przez około 3-6 miesięcy bez potrzeby stosowania innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jeśli Pacjent chce osiągnąć jak najlepsze efekty kuracji z osoczem bogatopłytkowym zaleca się wykonanie serii zabiegów.


Zabieg krok po kroku

ETAP I – Znieczulenie miejscowe i pobranie krwi
Zabieg zaczyna się od znieczulenia miejscowego, gdzie będzie podawane Twoje osocze. Następnie lekarz pobiera krew wg standardowych procedur (zazwyczaj 8-16 ml).

ETAP II – Otrzymanie osocza bogatopłytkowego
Pobraną krew lekarz umieszcza w specjalnym separatorze. Proces wirowania „wypycha” płytki krwi ku górze wirowanej strzykawki. Następnie ja odwirowuje i zagęszcza w celu otrzymania osocza. W efekcie krew zostaje podzielona na czerwone krwinki (erytrocyty) oraz osocze, w którym znajdują się przetransportowane z krwi płytki.

ETAP III – Śródskórne podanie osocza
Lekarz podaje preparat poprzez mikro-iniekcje (małe nakłucia) metodą mezoterapii. Samo podawanie preparatu trwa kilkanaście minut i dzięki znieczuleniu powoduje tylko minimalny dyskomfort.

CENNIK


Umów się na wizytę

tel. 22 602 07 45
tel. 22 602 07 46
Corten Medic, ul. Kijowska 1, Warszawa

tel. 22 602 07 95
Corten Medic, ul. Pasaż Ursynowski 9, Warszawa


Wyślij prośbę o kontakt. Oddzwonimy!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.


Przeciwwskazania do wykonania zabiegów z osoczem bogatopłytkowym:

 • ciąża
 • okres karmienia piersią
 • choroby krwi
 • choroby nowotworowe
 • przyjmowanie antykoagulantów (dotyczy zestawu do biostymulacji wolumetrycznej)
Skip to content