Pod czujnym okiem okulisty

Nie czekaj, aż dziecko samo zgłosi problem ze wzrokiem

W Centrum Medycznym Corten Medic diagnozujemy i leczymy także najmłodszych. Okulista przyjmuje dzieci od 3 roku życia. Wczesne wykrycie i leczenie wady wzroku umożliwia prawidłowy rozwój widzenia, a także wpływa pozytywnie na ogólny rozwój dziecka i zdobywanie wiedzy w przedszkolu i szkole. 

Najczęstsze przyczyny wizyt dzieci u okulisty

Najczęstsze przyczyny wizyt dzieci u okulisty to zapalenie spojówek, które może pojawiać się u dzieci nawet po narodzeniu. Dolegliwości oczu mogą mieć także podłoże alergiczne, ponieważ dzieci coraz częściej przebywają w zamkniętych pomieszczeniach lub spędzają długie godziny przy odrabianiu lekcji, przed komputerem, czy telewizorem. Niestety sprzyja to rozwojowi i postępowi krótkowzroczności.

Niedowidzenie, choroba zezowa lub nadwzroczność (dalekowzroczność) są często bagatelizowane przez dzieci i rodziców, lub po prostu przez nich niezauważane. Brak pojęcia odpowiedniego leczenia w takich przypadkach może prowadzić do trwałego upośledzenia widzenia dzieci, które w efekcie może w przyszłości ograniczyć dziecku możliwości rozwoju lub wybranych zawodów.

Jestem rodzicem, co powinno mnie zaniepokoić?

Rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę, gdy ich dziecko odczuwa światłowstręt, ma objawy takie jak łzawienie, tarcie oczu, biały refleks z oka, zmiana koloru oka, przybliżanie się do telewizora, książki. Powodem do zaniepokojenia powinno być także częste mruganie, mrużenie oczu przez dziecko, nieprawidłowe ustawienie oczu, różnica w średnicy źrenic, a nawet częste bóle głowy czy oczu. Po zaobserwowaniu tego typu objawów dziecko powinno pojawić się na kontroli u lekarza okulisty.

Jak zapobiec wadom wzroku dziecka?

Pamiętajmy, żeby nie oczekiwać od dziecka, że pierwsze zgłosi problem ze wzrokiem. Dzieci często nie mają świadomości, że mogą widzieć lepiej. Jeśli ich wzrok jest wadliwy od urodzenia, nie mogą porównać widzianego przez nie obrazu. Wówczas kluczową rolę w zdrowym rozwoju dziecka odgrywają rodzice, którzy powinni wnikliwie obserwować swoje dzieci, zadawać im pytania oraz sprawdzać ostrość ich widzenia. Regularne wizyty kontrole u lekarza okulisty mogą zapobiec poważnym wadom wzroku.

Okulista z podejściem do dzieci

W Centrum Medycznym Corten Medic wiemy, że praca z dziećmi wymaga specyficznych i dostosowanych do najmłodszych Pacjentów metod. Szukając okulisty dla swojego dziecka warto zwrócić uwagę na to, czy dany lekarz ma doświadczenie w pracy z dziećmi oraz czy posiada odpowiednie umiejętności nawiązania z nimi kontaktu. Nasi lekarze dbają o to, aby wizyta odbyła się sprawnie i zabawowej atmosferze. Lekarz zachęcając dziecko do współpracy zyskuje możliwie najwięcej informacji do prawidłowego rozpoznania choroby i zaplanowania jej leczenia.


Umów się na wizytę »

Do 30.04.2018 r. wizyta u lekarza okulisty 80 zł zamiast 100 zł

Centrum Medyczne Corten Medic, ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa

tel. 22 602 07 45 lub 22 602 07 46


Corten Medic – leczymy kompleksowo dzieci i dorosłych

  • okulistyka dla dzieci
  • konsultacje specjalistyczne dla dorosłych
  • medycyna pracy
  • usuwanie zaćmy, astygmatyzmu i innych wad wzroku*
  • soczewki wewnątrzgałkowe*

*usługi wykonywane w Centrum Medycznym Corten Medic w Radomiu

Skip to content