Nie daj się chorobie!

Już dziś zatroszcz się o swoje zdrowie

Wraz z nadejściem jesieni, pojawia się sezon chorobowy. Katar, kaszel, gorączka, łamanie w kościach – już za chwilę większość z nas może zacząć zmagać się z pierwszymi objawami przeziębiania czy grypy. W Polsce odnotowuje się rocznie od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań grypy. Lekceważenie grypy może mieć poważne konsekwencje. Zdecyduj jak chcesz zadbać o swoje zdrowie i jaka jest Twoja strategia na tegoroczną jesień!


Dla zapobiegliwych

W tym sezonie dodatkowo jesteśmy narażeni na zarażenie się koronawirusem, dlatego tym bardziej warto zadbać o jak najlepszą ochronę siebie oraz swoich bliskich i nie rezygnować z corocznych szczepień przeciwko grypie. Szczyt zachorowań przypada wprawdzie w Polsce na przełom lutego i marca, jednak optymalnym czasem przyjęcia szczepionki jest jesień. Wirus grypy jest bardzo zaraźliwy. Przenosi się drogą kropelkową poprzez kichanie, kaszel czy też podczas rozmowy. Wysoka gorączka, bóle mięśni, głowy oraz złe samopoczucie to tylko niektóre z objawów jakie towarzyszą osobie chorej na grypę. Warto zaznaczyć, że nie rzadko pacjent wraca do pełni sił nawet do kilku tygodni po ustąpieniu choroby. Zbagatelizowanie objawów może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak: zapalenie płuc, zapalenie mięśnia sercowego, niewydolność serca, nerek czy nawet zgon. Eksperci są zgodni, że szczepienie sezonowe przeciwko grypie może pomóc w ochronie przed zarażeniem COVID-19. Główny Inspektor Sanitarny potwierdził, iż z danych naukowych wynika, że osoby zaszczepione przeciwko grypie mogą być bardziej odporne na zarażenie się koronawirusem.

Źródła: www.gov.pl/web/gis/rekomendacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dotyczaca-szczepien-przeciw-grypie

www.gis.gov.pl

 

Dla tych, którzy wolą wiedzieć

Początkowe objawy zakażenia koronawirusem oraz grypy są bardzo podobne, dlatego łatwo można je pomylić. Aby mieć więcej informacji na temat swojego stanu zdrowia, najlepiej zrobić test na COVID-19 i grypę, by potwierdzić lub wykluczyć daną chorobę. W Corten Medic oferujemy Pacjentom szeroką diagnostykę w kierunku tych chorób. Dostępne rodzaje badań:

 

COVID-19 Grypa
  • Kasetkowe testy na przeciwciała koronawirusa
  • Testy do jakościowego wykrywania wirusów grypy typu A i B

 

 

 

  • Testy serologiczne z krwi żylnej na obecność i ilość przeciwciał koronawirusa
  • Testy genetyczne RT PCR wykrywające koronawirusa
  • Testy wymazowe na antygeny koronawirusa

 

By wyhamować rozprzestrzenianie się koronawirusa i nie zarażać swoich bliskich oraz innych osób z otoczenia wykonaj test i dowiedz się czy jesteś zarażony.

 

Dla tych, którzy muszą działać

W Corten Medic możesz umówić wizytę stacjonarnie w naszych placówkach, telefonicznie poprzez Biuro Obsługi Pacjenta oraz on-line w Portalu Pacjenta. Możesz również odbyć wizytę z Twoim lekarzem z dowolnego miejsca. Korzystając z Wideokonsultacji otrzymasz od lekarza zalecenia i porady medyczne, aby rozpocząć swoje leczenie. Taka konsultacja odbywa się bez konieczności wizyty w centrum medycznym. Otrzymasz e-Receptę lub e-Zwolnienie adekwatne do stanu zdrowia.

Skip to content